BethandBethandBethand

Detaylı Filtre

Miktar

  PEYNİRLER


 • Muratbey Misto Peyniri 4 Kg
 • 6'Li Karper
  6'Li Karper
  65.00 TL
 • Peynir Çeşitleri ve Fiyatları

  Peynir çeşitleri içerdiği vitamin ve zengin mineraller bakımından günlük beslenmemizin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Peynir ve peynir çeşitleri çok besleyici bir süt ürünüdür. Farklı çeşitlerde bulabileceğiniz peynirin tarihi de yüzyıllara dayanıyor. Peynir ilk olarak Orta Asya’da çıkmış ve Roma döneminde yaygınlaşarak günümüze kadar gelmiştir. Ülkemizde de her yöreye ait peynir çeşidi bulunuyor. Benir, penir ve peynir gibi farklı söylemleri bilinmektedir. Kahvaltı sofralarının olmazsa olmazları arasında yer alan peynir çeşitleri oldukça yüksek enerji ve protein kaynağı olarak yüzyıllardır tercih edilmektedir. En lezzetli yöresel peynirler birçok aşamadan geçip sofralarımızla buluşuyor. Peynir nedir, peynir nasıl yapılır? herkesin merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Sütün maya ile birlikte farklı koşullarda olgunlaştırılması ve işlenmesi sayesinde peynir sofralarımızla buluşuyor. Türkiye'de yöresel peynir ve ithal peynir olmak üzere pek çok peynir çeşidi bulunuyor. Ülkemizde en çok tercih edilen ve sevilen yöresel peynirler arasında; ezine peyniri, Edirne peyniri, Van otlu peyniri, Kars gravyer, İzmir tulumu, Erzincan tulumu, beyaz peynir, kaşar peyniri, eski kaşar, dil peyniri, köy peyniri ve lor peyniri ve daha birçok peynir çeşitleri bulunuyor. 

  Peynir çeşitlerinden İzmir tulumu, Kars kaşarı, Erzincan tulumu, beyaz peynir, kaşar peyniri, eski kaşar, dil peyniri, köy peyniri, lor peynir ve daha pek çok ürün kapınıza kadar ücretsiz geliyor! butikkahvalti.com peynir kategorisinden yapacağınız alışverişlerde kapıda ödeme ve taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Peynir fiyatları ve peynir çeşitlerine göz atarak dilediğiniz peyniri online sipariş verebilirsiniz. 

   

  Türkiye’nin Yöresel Peynir Çeşitleri

  Peynir özellikle K, A, C, E, D vitaminlerini içerisinde barındırır. Peynir çeşitleri A vitamini bakımından oldukça besleyici ürünlerdir. Günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacak yüksek enerji değerine sahip peynirin her gün bir kibrit kutusu kadar tüketilmesi tavsiye edilir. Vücuda faydalı olan en iyi yöresel peynir çeşitleri arasında örgü peynir, az yağlı, tuzlu veya tuzsuz peynirler yer alıyor. Damak zevkinize göre tuz oranı düşük veya hafif tuzlu yöresel peynirler tercih edebilirsiniz. Türkiye'de yöresel peynirler her şehre özgü ismiyle karşımıza çıkıyor. Van denilince akla gelen Van otlu peyniri, Hatay denilince Hatay künefe peyniri bir diğer adıyla tuzsuz peynir, Trabzon’da kolot peyniri gibi eşsiz lezzete sahip yöresel peynirler bulunuyor. En lezzetli peynir çeşitleri, ülkemizin dört bir yanından özenle hazırlanarak sofralarımızla buluşuyor. Peynir fiyatları, peynirin hazırlanma süresine, olgunlaşmasına ve sütüne göre farklılık gösteriyor. Sofralara lezzet katan peynir çeşitleri en uygun fiyatlarla Butik Kahvaltı’da sizleri bekliyor. 

   

  Kaşar Peyniri

  Kaşar peyniri en kaliteli ve en lezzetli peynirler arasında yer alıyor. Kaşar peyniri yaparken keçi, inek ve koyun sütü kullanılabilir. Kahvaltılarda ve yemeklerde kullanılan kaşar peyniri pek çok yemeğe lezzet veriyor. Kaşar peyniriyle sabahları çok lezzetli sandviçler hazırlayabilirsiniz.

   

  Eski Kaşar Peyniri

  Eski kaşar peyniri, adından da anlaşılacağı üzere belirli bir olgunlaşma sürecinden geçerek hazırlanır. En az 2 ay veya daha uzun süre bekletilen kaşar peyniri gerekli koşullara geldikten sonra sofralarımızda yerini alıyor. Eski kaşar peynirin yüzeyinde küflenme oluşunca olgunlaşmaya başlıyor. Kendine özgü bir tada sahip eski kaşar peyniri ülkemizde çok sevilen peynir çeşitleri arasına yer alıyor. Eski kaşar peyniri fiyatları da olgunlaşmasına bağlı olarak değişmektedir. Eski kaşar oldukça faydalı bir peynir çeşididir.

   

  Beyaz Peynir

  Türkiye'de en sevilen ve en sık tercih edilen peynirler arasında beyaz peynir yer alıyor. Beyaz peynir, kahvaltı sofralarının, makarnaların ve böreklerin vazgeçilmez bir süt ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Koyun, inek veya keçi sütü kullanılarak hazırlanan beyaz peynir, özel kutularda salamura edilerek yapılmaktadır. Beyaz peynir fiyatları sütün fiyatına göre değişiklik gösteriyor. Süt fiyatlarındaki artış doğal olarak peyni fiyatlarına da yansıyor. Bütçenize uygun pek çok peynir bulunuyor. 

   

  Ezine Peyniri

  Ezine peyniri, Türkiye'de kahvaltı sofralarının vazgeçilmez peyniri olarak ikinci sırada yer alabilir. Beyaz peynirden sonra en çok adı anılan peynir çeşidi arasında Ezine peyniri bulunuyor. Çanakkale’nin Ezine ilçesinden tüm Türkiye'ye ulaşan bu lezzetli peynir tam yağlı olması sebebiyle sevilen bir peynir olarak karşımıza çıkıyor. 

   

  Künefe Peyniri

  Koyun, inek veya keçi sütünden yapılan künefe peyniri Hatay yöresel peynirleri arasında yer alıyor. Künefe tatlısı hazırlarken kullanılan künefe peyniri, yiyenlerin vazgeçemediği bir lezzete sahip. Tuzsuz peynir olarak da bilinen Hatay künefe peyniri, keçi sütüyle yapıldığında daha da lezzetli bir hale dönüşüyor. 

   

  Çeçil Peyniri

  Çeçil peyniri, Ardahan, Erzurum ve Iğdır yörelerine ait olan bir peynir çeşididir. Çeçil peyniri tel tel ayrılabilmesinden dolayı tel peynir olarak da bilinir. Yağsız sütle ile hazırlana çeçil peyniri, tuzlu olması ve besleyici özelliklerinden dolayı çok tercih edilen peynir çeşitleri arasında bulunuyor. 

   

  Dil Peyniri

  Yöresel peynirler arasında yer alan dil peynirin tadını kaşar peynirine benzetebiliriz. Kaşar peyniriyle dil peyniri arasındaki en temel fark, dil peynirin daha yumuşak bir yapıya sahip olması denebilir. Erzurum ve Kars bölgesine ait olan dil peynirini kullanarak pek çok farklı lezzet ortaya çıkarabilirsiniz. Tuzsuz bir peynir çeşidi olan dil peynirini kuymak yapımında kullanabilirsiniz.